Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie „Rodnô Mòwa”

Utworzono: 28-04-2026

23 kwietnia w gminie Linia odbył się konkurs „Rodnô Mòwa”, który zgromadził uczestników pielęgnujących piękno języka i tradycji regionalnej. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów oraz pogłębienia wiedzy o kulturze kaszubskiej.

Występy uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Zbigniew Byczkowski, Jolanta Zonewska oraz Jaromira Labuda. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na poprawność językową, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

Uroczystego wręczenia dyplomów dokonali Zastępca Wójta Gminy Linia Beata Noculak oraz Przewodniczący Rady Gminy Michał Miotk, gratulując wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu i zaangażowania.

Konkurs „Rodno Mowa” po raz kolejny pokazał, jak ważne jest pielęgnowanie lokalnej tożsamości i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom.